Що таке перезапуск сайту та навіщо він потрібен
До нашої студії звертаються не тільки з питань розробки нового сайту, SEO-просування, технічної підтримки сайту. Також ми можемо запропонувати перезапуск сайту. Послуга, яка може зацікавити власників сайтів, особливо тих, хто вже давно на ринку.
Що ж таке перезапуск сайту і в яких випадках він потрібен? Можливо, я здивую аудиторію, але у кожного проєкту є свій термін життя. Свій період, коли необхідно не тільки підтримувати, а й оновлювати сайт. Тому що технології застарівають, інформація стає неактуальною, дизайн і функціонал можуть не виконувати своїх початкових завдань.
кейс 1
Наприклад, до нас у студію зверталися з сайтом, який був розроблений у 2010 році. Це була проста тема на WordPress. Її встановили, наповнили контентом, запустили рекламу, і впродовж 10 років сайт себе добре почував (вони так думали). Однак з часом власники помітили, що ефективність реклами падає, причому, як з'ясувалося пізніше, це відбувалося кілька років поспіль. Коли ми почали розбиратися в чому справа, з'ясувалося, що на мобільних пристроях сайт відображався некоректно. Бінго! Адже у 2010 році ще тільки починалася ера смартфонів, тож не було такої необхідності, і розробники сильно не намагалися адаптувати сайт під телефони.
Ми запропонували клієнту кілька варіантів: або встановити нову тему, розширити функціонал, або за мінімальний бюджет зробити мінімальну адаптацію під смартфони (щоб коректно відображалися блоки, розгорталося меню, були інтерактивні елементи). Також було запропоновано написати та розмістити нові тексти. Такі поліпшення точно б дали можливість знову почати отримувати більше клієнтів з реклами, стати краще для Гугла, щоб він вже почав пропонувати сайт у пошуку користувачам.
кейс 2
Ще один кейс - це заміна старої версії php (мова програмування, якою написана більшість сайтів) на нову. У цьому випадку сайт через стару версію мови програмування досяг своєї межі в продуктивності. Також він почав не лише повільно працювати, але й постійно видавати помилки, тож впроваджувати нові функції для нього немає сенсу, бо це дорого і може не виправдовувати витрат. Ми переписали функції з боку коду на нову версію, після чого сайтом можна займатися далі без внесення кардинальних змін або розробки нового.
Подібних запитів у нас кілька штук на тиждень. Доробити або переробити дизайн, тексти, змінити одну тему на іншу. Одним словом, продовжити життя сайту без розробки нового і перебоїв у його роботі. Це типові завдання, хоча вони й потребують індивідуального підходу.
Важливо визначити, у чому потрібна допомога, придумати як можна вирішити проблему. Далі вже оцінити й узгодити з клієнтом оплату, терміни, комунікацію, і врешті-решт виконати свої зобов'язання.